Wyprawy rowerowe po Single Track’ach

Zapraszamy miłośników dwóch kółek do wyprawy rowerowej w Góry Izerskie na Single Track’i.

Zdjęcie przedstawiające SingltrekSingltrek’i to arcyciekawy i unikatowy produkt turystyczny autorstwa Tomáš’a Kvasnička, Petr’a Soški, i Hany Hermovej. Są to naturalne, jednokierunkowe ścieżki rowerowe znajdujące się w terenie górskim. Ich szerokość nie przekracza z reguły 1 m. Całościowo może nie są zbyt strome, ponieważ ich nachylenie sięga średnio do 5% , jednak ich umiejscowienie – pośród drzew i skał – stanowi, że poruszanie się po nich wymaga stałej koncentracji, sprawnego technicznie sprzętu i dostosowywania prędkości jazdy do poziomu własnych umiejętności.

System ścieżek po stronie polskiej, w okolicy Świeradowa-Zdroju, ma długość około 28 km. Łączą się one z po stronie czeskiej w okolicy Novego Mesta pod Smrekiem, gdzie ich długość sięga około 50 km.
Po stronie polskiej są dwie trasy: trasa koloru czerwonego w masywie Zającznika (595 m n.p.m ) o długości 14,76 km oraz trasa koloru czarnego przebiegająca przez zbocza Czerniawskiej Kopy (776 m n.p.m.) oraz Małej Góry ( 728 m n.p.m.) o długości 12,7 km, która łączy się z jej odpowiednikami po stronie czeskiej.

Rowerzysta i słupek oznaczjący Singltrek Nad Czerniawą

Oferujemy usługę przewodnicką, pomożemy w wypożyczeniu sprzętu.  Dobierzemy trasy pod wymagania i możliwości Klienta.

Skontaktuj się z nami