Kursy/szkolenia

KURS WSPINACZKI SKAŁKOWEJ

wspinaczka skałkowaProponujemy Państwu kursy 1-3 dniowe w zależności na jaki stopień zaawansowania jesteście kierunkowani. Zajęcia prowadzone są w Rudawach Janowickich. Jest to miejsce oferujące szeroką gamę dróg i miejsc wspinaczkowych.

 

KURS AUTORATOWNICTWA NA WODACH SZYBKOPŁYNĄCYCH

raftingZajęcia trwające w zależności od poruszanych zagadnień , od 1 do 3 dni. Zagadnienia z zakresu autoratownictwa wymarzone są dla osób wypoczywających aktywnie nad wodą, lub służb specjalistycznych. Szkolenie, które łączy w sobie pracę zespołowa i uczy odpowiedzialności oraz szacunku do żywiołu jakim jest woda.

SZKOLENIE Z AUTORATOWNICTWA W TRUDNYM TERENIE

Podejście Szarym Żlebem. TatryJesteś aktywnym człowiekiem? Lubisz wyzwania i emocje? Czy zadałeś sobie pytanie co zrobić, gdy znajdziesz się w opresji? Jak panować nad emocjami, jak wybrnąć z trudnej sytuacji?
Z pewnością na wiele pytań nie znamy odpowiedzi, ale podpowiemy jak np. założyć bezpiecznie stanowisko do zjazdu, co zrobić gdy musimy się przygotować do nieplanowanego biwaku, udzielić pierwszej pomocy w niekonwencjonalnych warunkach, umieć poruszać się w terenie skalnym , jaskiniowym lub co zrobić, gdy porwał nas nurt rzeki. Jak zadbać o bezpieczeństwo własne i Twoich bliskich.

SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY

pierwsza pomocNauczymy Was jak zabezpieczyć miejsce wypadku i poszkodowanego, na co zwrócić uwagę podczas udzielania pierwszej pomocy. Teoria połączona z praktyką. Dzięki symulacjom i działaniami w terenie, poznacie od praktycznej strony zagadnienia niesienia pomocy przedmedycznej.


SZKOLENIE LAWINOWE

ABC lawinowePodstawową rzeczą podczas działań w górach jest znajomość ryzyka i zagrożeń z nich wynikających. Niewątpliwie takim elementem w warunkach zimowych jest  zagrożenie lawinowe. Program szkolenia lawinowego zawiera min. naukę o procesach  związanych  z powstawaniem zagrożenia lawinowego, w jaki sposób minimalizować ryzyko przebywania w terenie śnieżno-lawinowym, naukę autoratownictwa w małym zespole.

SZKOLENIE SKITUROWE

Wycieczka skiturowa w KarkonoszachJeżeli znudziły się Tobie nartostrady, chciałbyś poznać smak przygody i wolności, jest to oferta skierowana dla Ciebie. W bardzo dużym skrócie można powiedzieć, że narty turowe to połączenie dwóch sportów – narciarstwa biegowego i zjazdowego.  Nie jesteś uzależniony  do infrastruktury narciarskiej, tylko od własnej kondycji fizycznej i umiejętności poruszania się w terenie górskim.

SZKOLENIE NARCIARSKIE

narciarstwo zjazdoweOferujemy naukę jazdy na nartach dla osób dorosłych i dzieci. Uczymy na terenie Karpacza, Szklarskiej Poręby, oraz po czeskiej stronie Karkonoszy. Program nauczania jest dopasowany do umiejętności i preferencji Klienta. Gwarantujemy miłą i profesjonalną Kadrę Instruktorską.